Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Kurdi Gyula, iskolánk egykori igazgatója, 2021. július 14-én elhunyt.

Kurdi Gyula, iskolánk örökös igazgatója, 1980-tól 25 éven át vezette „a Brassó” tantestületét. Mindvégig az volt a hitvallása, hogy olyan iskolát szeretne irányítani, ahová gyermek és felnőtt egyaránt örömmel érkezik. Éppen ezért alakította úgy az iskola életét, hogy családias hangulatú legyen. Irodája ajtaja mindig és mindenki előtt nyitva állt, bármilyen gonddal vagy kéréssel keresték meg őt, mindig segített.

Mindvégig fontosnak tartotta azt is, hogy óráira felkészülten érkezzen. Tanításának köszönhetően szerették meg a gyerekek a biológiát és a földrajzot.

Szeretett munkatársaival beszélgetni, együtt kirándulni, közös programokat szervezni, mert fontosnak tartotta, hogy a tantestületet ne csak a munka kösse össze.

Igazgatóként, tanárként és magánemberként is példát mutatott kollégáinak és tanítványainak, akik mindig nagy szeretettel fognak emlékezni rá.

Emlékét szeretettel, tisztelettel megőrizzük!