Ferencz István alpolgármester úr kérésére, az alábbi tájékoztatást tesszük közzé a kerületi nyári napközis táborról:

"Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata 2020-ban is tervezi nyári napközis tábor működtetését az iskoláskorú gyermekek nyári szünidei felügyeletének biztosítása érdekében. Amint a pandémiás helyzet okán szükségessé vált korlátozó intézkedések feloldásra kerülnek és lehetőség lesz gyermekek közösségben történő fogadására, a hatályos járványügyi biztonsági intézkedéseket betartva, a nyári napközis tábort megnyitjuk.

A tábor egyik helyszíne továbbra is a Bókay-kert (1181 Budapest, Szélmalom utca 33.), de a pestszentimrei gyermekek érdekében, Pestszentimrén, egy későbbiekben egyeztetett helyszínen is tervezzük egy altábor nyitását.

A Bókay-kertben a tábor 2020. június 29-től 2020. augusztus 19-ig tart nyitva. A Pestszentimre területén működő altáborba 2020. június 29. és 2020. július 24. között várjuk a gyermekeket.

A pontos részletekről a későbbiekben, a veszélyhelyzettel kapcsolatban hozott további rendeletek és intézkedések függvényében tájékoztatom."