Tisztelt Szülők!

Az online oktatás első heti tapasztalatai alapján az alábbiakról tájékoztatom Önöket:

–­ Minden tanulót sikerült elérniük a kollégáknak. Az online kapcsolattartás elkezdődött.

– A gyerekek túlnyomó többsége lelkiismeretesen teljesítette a kapott feladatokat.

– A kiadott feladatok mennyiségét csökkentenünk kell.

– Sok gyerek igényli a videochat-es kapcsolattartást.

A tapasztalatok összegzése érdekében keddel reggel tantestületi videochat megbeszélést tartottunk, amelyen megbeszéltük a legfontosabb változtatásokat.

A legfontosabb: Március 30-tól egységesen a „Microsoft Teams” platformra állunk át. Az ezzel kapcsolatos tudnivalókat március 27-én, pénteken kiküldjük.

Szerdán és csütörtökön a gyerekek nem kapnak újabb feladatokat. Remélhetőleg így be tudják hozni a lemaradásaikat.

Az új platformon naponta 14 óráig kaphatnak feladatot, vagy vehetnek részt oktatásban a gyerekek.

Szükség esetén, munkanapokon 8 és 16 óra között tudnak kommunikálni a gyerekek a tanáraikkal.

Az új platform rengeteg lehetőséget kínál, így videochat órák tartására is van lehetőség, de ezt a többgyermekes családokra tekintettel célszerűen koordinálnunk kell. Kérjük, hogy az ilyen órákról senki ne készítsen felvételt.

Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a tanulók sikeresen be tudják fejezni a 2019-2020. tanévet. Az értékelés, osztályozás kb. 1 hónap türelmi idő után, április végén kezdődhet.

Tasnádi András